skrzyp

Pokrzywa i skrzyp – ziołowy duet sprzymierzeńcem walki z łysieniem

Wyciągi z pokrzywy i skrzypu to jedne z głównych składników Profolanu. Nie bez przyczyny znajdują one czołowe miejsce w tabletkach na łysienie. Te dwa niepozorne zioła w świecie medycyny naturalnej wiodą prawdziwy prym, szczególnie jeśli chodzi o ich wpływ na włosy.

Pośród roślin leczniczych pomocnych na kłopoty z włosami, pokrzywa i skrzyp nie mają sobie równych. Spożywane pod postacią suplementów diety, naparów, soków, a także stosowane zewnętrznie – jako maski, płukanki i wcierki, pomogą Wam zażegnać różnego rodzaju problemy z włosami, w tym ich nadmierne wypadanie. Najlepiej stosować je w różnych formach. Ja na przykład oprócz tego, że zażywam Profolan wzbogacony w ekstrakty z tych ziół, piję napary z suszu pokrzywy i skrzypu zakupionego w sklepie zielarskim. Od czasu do czasu robię też płukanki i wcierki. Niestety brak mi czasu na samodzielne zbieranie pokrzywy i skrzypu i wyciskanie z nich soku. Mówię niestety, bo taki sok to prawdziwa bomba drogocennych substancji i kwintesencja zdrowia (również dla naszych włosów). Na szczęście soki z pokrzywy i skrzypu można kupić.

Cóż takiego jest w pokrzywie i skrzypie, że potrafią one zdziałać tak wiele dla odnowy włosów? Zawierają w sobie duże ilości drogocennych substancji, w tym między innymi krzemionkę i witaminy, które wpływają w sposób regenerujący na włosy oraz powodują ich wzmocnienie i lepszy porost. Jeśli chcecie w naturalny sposób zahamować wypadanie włosów, na pewno nie ma na to lepszego środka niż pokrzywa i skrzyp.